Bugun...


Atilla Samat

facebook-paylas
GÜNÜMÜZ ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİNİN SORUNLARI;
Tarih: 02-07-2018 16:10:00 Güncelleme: 31-12-2018 18:39:00


Değerli bir arkadaşımla hafta sonu cay içerken çok guzel bir konuya temas etti ve bu konuyu köşeme taşımak istedim Yapmiş olduğumuz söyleşide 

 Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda görülen en önemli sorunların başında gençlerin umutsuzluğu, aileye yük olma huzursuzluğu, yeterli burs imkanlarının olmaması, aylık gelirin masraflarını karşılamaması ve dersle uğraşmaktan başka faaliyetlere zamanlarının kalmaması olarak sıralayabiliriz...
 Bu sorunların hepsinin önemi tartışılmaz tabii ki ama umutsuzluk gençleri çok fazla olumsuz etkilediğinden umutsuzluğu anlatmak yerinde olur diye düşünüyorum.
 Benim geleceğim ne olacak ?sorusuna cevap bulamıyorlar. Diploma alacaklar ve işe girecekler. Öyle olmalı. Olmalı da hangi iş ? Nerede ? Nasıl ?

 Üniversiteye girmek için gençliklerini yaşayamadılar. Sınav kabuslarının içinde başarıyı zorladılar. Bu çabaların sonucunda 10 kişiden 1'i üniversite kapısından içeri girdi. Girdi de umutsuzlar. Diplomadan sonra iyi bir yaşama geçemeyeceklerini düşünüyorlar. Hadi okul bitti ,diploma da alındı. Beklenenler oldu mu? Hayır olmadı. Sonra bu gençler sinirli ,öfkeli...Öğrencilerin bir çoğu psikolojik sorunlu, bir çoğu işsiz ve bir çoğu da branşının dışında işlere girerek hayatlarını kazanmaya çalışıyorlar. Onların gelecekle ilgili kaygılarını görmezden geliyoruz. Görmezden gelindiği sürece bu sorunlar artacak. Geleceğimizi teslim edeceğimiz bu gençlerin umutsuzluk tablosuna bakan yok...(alıntı)    Şenay AltınayBu yazı 2235 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI