Ambrosia Turkey Türkiye Altın Marka Ödülünü Aldı

Ambrosia Turkey Zorlu Center Raffels Hotel’de bu yıl 5.cisi düzenlenen Türkiye Altın Marka Ödülünde Yılın Kalite Ödülünün sahibi olmuştur.

Manisa İli Saruhanlı İlçesi Büyükbelen mh.bir asıra yakın tarımla uğraşan Yılmaz Ailesi 1998 yılında Cafer Yılmaz tarafından ağırlığı zeytinciliğe vermiş ve Zeytin Bahçelerini büyütmüştür.

Sadece Kendi tarlalarının ürünlerinden Zeytincilik yapmakta olan Cafer Yılmaz aynı zamanda zeytin depolarında zeytini yarı mamül haline getirerek Zeytin İşleme gerçekleştirmekte ve sofralık zeytinden Erken Hasat Zeytinyağı üretmektedir.

Zeytinyağı konusunda özel hassasiyet göstererek en iyisini ve en doğrusunu üretmek işletmemizin ilk ilkesi olmuştur.En iyi zeytinyağ üretimini gerçekleştirdikten sonra Antik Mitolojide ‘’Tanrıların yiyeceği ,içeceği ve Sonsuz Hayat ‘’ anlamına gelen AMBROSİA TURKEY markasını piyasaya sürmüştür.

Ambrosia Turkey Zeytinyağının bu kadar ilgi görmesinin ve beğenilmesinin nedeni zeytinlerinin tek bahçeden çıkması,besin değerlerinin en yüksek değerde olması Sabah erken saatlerde toplanıp hiç bekletilmeden sıkıma alınması Krom Nikel Tanklarda bekletilmesi polifenol ( Mikro Besinler)değerlerinin yüksek olması ve 0,3 dizemlik oranı sıralayabiliriz.

Yapılan organizede destklerini esirgemeyen MHP' li Taner Türkmen ve Onur Durmaz ise katılımcılardan tam not aldılar