X 20
Bugun...Bahçelievler Belediyesinden polise araç desteği… Her şey Emniyet için..

Bahçelievler Belediyesince alınarak Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü kullanımına sunulan 10 adet kombi tipi binek aracın teslim töreni yapıldı.800 Bin TL değerindeki 10 araç Emniyet Müdürlüğü kullanımına verildi...

facebook-paylas
Güncelleme: 28-02-2018 15:57:44 Tarih: 28-02-2018 15:53

Bahçelievler Belediyesinden polise araç desteği… Her şey Emniyet için..

Bahçelievler Belediyesince alınarak Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü kullanımına sunulan 10 adet kombi tipi binek aracın teslim töreni yapıldı.800 Bin TL değerindeki 10 araç Emniyet Müdürlüğü kullanımına verildi...

İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Belediye Başkanı Osman Develioğlu ile İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, meclis üyeleri ve emniyet mensuplarının hazır bulunduğu tören, Bahçelievler Belediyesi Binası önünde gerçekleşti.

 

Asayiş ve güvenlik olmadan hiçbir şeyin değeri yok

İlçe Kaymakamı İlker Arıkan teslim töreninde yaptığı konuşmada; “Asayiş ve güvenlik olmadan hiçbir şeyin değeri yok, ben vatanı vücuda, devleti de ruha benzetirim. İkisi birbirlerinden ayrılmazlar. Vücut olmazsa ruh, ruh olmazsa beden olmaz. Asayiş anlamında gerçekten nüfus olarak İstanbul’un 6 büyük ilçesiyiz, ülkemizdeki 57 ilin nüfusundan daha kalabalık bir nüfusumuz var. İstanbul’daki en işlek iki yolun arasındayız, her türden, her meslekten, her anlayıştan insanımız var, böyle bir yerde asayişi sağlamak çok önemli. İlçe emniyet müdürümüz başta olmak üzere tüm polis teşkilatımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Hepimizin sevdiği Belediye başkanımıza gelince; bütün biri amirlerimiz burada, tüm belediye imkânlarını devletimizin tüm birimlerine sunmuş bir insan. İlçemizdeki hizmetlerin gelişmesi ve güçlendirilmesi adına en büyük katkıyı sağlayan belediye başkanımıza halkım ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Bugün burada devraldığımız araçları kullanacak arkadaşlarımıza da kazasız belasız sürüşler diliyorum” dedi. Zeytin Dalı Harekâtına da değinen Kaymakam Arıkan sözlerine şöyle devam etti; “Afrin’de şehitler veriyoruz bir kuşatma altındayız, Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi ikinci kurtuluş savaşını veriyoruz. Konseptimizi değiştirdik artık vatan savunmamızı ülke sınırlarımız dışında yapıyoruz, Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralı gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

Her şeyin başında Emniyet geliyor.

Törende konuşan Belediye Başkanı Osman Develioğlu da; “Bahçelievler’imizde göreve başladığımız ilk günden itibaren bütün kurumların el ele, kol kola vererek insanlarımıza hizmet etmesi felsefesiyle hareket ettik. Bugün burada emniyet teşkilatımıza belediye olarak 10 tane aracı teslim edeceğiz. Bu araçlar, bölgede asayişle ilgili çalışan ekiplerimizin artmasında ve başarısında önemli bir yer teşkil edecek. İnsanların daha rahat hareket etmeleri, kendilerini güvende hissetmeleri bakımından önemlidir. Her şeyin başında emniyet geliyor. Eğitim ve sağlık, sanayi ve ticaretin alt yapısıdır. Fakat, emniyet ve güvenliğin olmadığı yerde bunların hiç biri sağlıklı şekilde yürümez. O nedenle, emniyet teşkilatımıza yaptıkları bu hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hizmetlerin güçlendirilmesi adına bize de bir görev düştü ve bizler de o görevi seve seve yerine getirdik. Halkımızın sokakta kendilerini daha çok güvende hissedebilmeleri için, polisimiz bu araçlarla aramızda biraz daha fazla gezerek güvenliğin daha sağlıklı bir şekilde sağlayacaklar. Bugün teslimini yaptığımız araçların ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Başkan Develioğlu Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı ile de şu sözleri kaydetti; Polis teşkilatımız iç emniyetimizi sağlarken, ordumuz da ülkemizin güvenliği ile önemli bir çalışmayı ortaya koyuyorlar. Bugün Afrin’de Zeytin Dalı Harekâtında ülkemizin sınırlarının korunması için, ülkemizin istiklali için, ülkemizin istikbali için askerlerimiz ve emniyet güçlerimiz canlarını hiçe sayarak mücadele ediyor, şehit oluyorlar. Onlardan Allah razı olsun ve onlara güç kuvvet versin. Şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken, yaralılarımıza da acil şifa diliyorum.

 

Bu araçlar gücümüze güç katacak,

İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün de Afrin’de görev yapan tüm güvenlik güçlerimize selam vererek başladığı konuşmasında; “Bahçelievler’de, 3 karakol, 1 merkez olmak üzere 4 ana binada hizmetlerimizi yürütüyoruz. Ancak, bizim en önemli kuvvetimiz mobilize kuvvetlerdir. Belediye başkanımızın daha önce verdiği 25 aracın üzerine bugün de biz talep dahi etmeden, ne ihtiyacınız vardır diye sorarak 10 aracı daha, yakıtları ve bakımları da kendilerine ait olmak üzere bize hediye etmiştir. Ben kendilerine emniyet teşkilatımıza verdiği destekten dolayı teşekkür ederim. 710 personelimiz ve 105 araçlık bir filomuz vardı, bugün 115 oldu. Mobilize ekipler çok önemlidir, suçun önlenmesi, işlenmeden yakalanması her zaman daha ucuz ve az maliyetlidir.. Polisin asli görevi suçu önlemektir. Önlemek üzerine kurduğumuz bu sistem gayet güzel işliyor. 2018’in geride bıraktığımız bu ilk 2 ayında işlenen suçların genelinde yüzde 31 gerileme, çözüm oranında ise yüzde 45’lik bir ilerlemeyi ekibimizle birlikte kaydettik. Yaşadığımız bu süreç içerisinde, başta terör örgütleri, FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKPC, MLKP ile olan mücadelemiz, hiçbir kırılma olmadan, aynı yüreklilikle, aynı cesaretle ve aynı kararlılıkla artarak devam etmektedir. Aynı şekilde 2018 hedefimiz sokakta uyuşturucuyla adi suçlarla, insanların huzurunu kaçıran, sokaktaki algıyı bozan suçlarla mücadele etmektir. Bu vesile ile yukarıda sıraladığım suçlarla mücadelede bize sadece araç konusunda değil, ihtiyaç duyduğumuz her konuda bizlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen belediye başkanımıza huzurlarınızda şahsım ve personelim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Tören sonunda, İlçe Müftüsü Ömer Faruk Bilgilinin yaptırdığı duanın ardından, İlçe Kaymakamı İlker Arıkan, Belediye Başkanı Osman Develioğlu’na emniyet teşkilatına sağladığı katkılardan dolayı çiçek verdi.

Öte yandan, bugün teslim edilen 800 Bin TL tutarındaki 10 araçla birlikte, Bahçelievler Belediyesi tarafından Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü, Asayiş ve Motorize Yunus Ekiplerinin kullanımına sunulan araç sayısı 35’i binek araç, 10 tanesi motosiklet olmak üzere 45’e ulaştı. Emniyet Müdürlüğü kullanımına sunulan araçların tamamının yakıt ve bakım masraflarının da belediye tarafından karşılandığı bildirildi.     

Ekip Polis Haber : 27.02.2018

Haber: Turan YAZAN

 
Bu haber 504 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER POLİS BÜLTENİ Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI